S.S.S

Sık Sorulan Sorular

Bu sayfada Rubikap markasını incelerken aklınıza takılabilecek daha önce sorulmuş olan soruların yanıtları bulunmaktadır.

Rubikap ürünlerini nereden satın alabilirim?

Rubikap ürünlerini Türkiye nin pekçok noktasında bulunan bayilerimizden ayrıca online satış kanalı yetkili bayilerimizden temin edebilirsiniz. Bayilerimiz ile ilgili detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Neden Rubikap?

Rubikap polikarbonat kırılmaz bardak ve çok kullanımlık masaüstü ekipmanların üretiminde Türkiye de ilk üreticidir. 33 senelik üretim tecrübesine sahip Metplas A.Ş. nin markalarından biridir. Aynı zamanda Rubikap hem çok kullanımlık hem de tek kullanımlık masaüstü ürünlerde geniş ürün yelpazesi ile üretim yapan iki Avrupa firmasından biridir , Türkiye de ise her iki ürün grubunu birden üreten tek firmadır.

Bayiniz olabilirmiyim?

Rubikap marka ürünleri satmak bayimiz olmak için mail veya telefon yoluyla satış ekibimizle irtibata geçmeniz gerekmektedir. Bayilerimiz için ayrıca hizmet veren bir b2b sistemimiz bulunmakta ve ürünlerimizle ilgili tüm detayları bu sistem üzerinden takip edebilmektedirler.

Ürünlerinize logo baskısı yapılabilirmi?

Hemen hemen tüm ürünlerimize logo baskısı yapılabilir. Logo baskısı çokça yaptığımız ürünlerimiz; kırılmaz polikarbonat bardaklarımız , plastik buz kovalarımız , tek kullanımlık bardak ve gıda kaplarımızdır. Kendi bünyemizde farkı sayıda renk ve ölçülerde baskı yapabilen tampon makinelerimiz bulunmaktadır.

Polikarbonat kırılmaz bardaklar çevreye zararlımı?

Polikarbonat kırılmaz bardaklar çevreye en az zararlı plastik bardaklardır. En yoğun kullanım alanlarında bile defalarca kez (2000-3000) yıkanıp kullanıldığından ve kırılmadığından bu süre zarfında kırılacak cam bardaklar veya kullanılıp atılacak karton bardaklar ile kıyaslandığında en çevre dostu üründür. Tüm plastik ürünlerde olduğu gibi bilinçli kullanıldığında kesinlikle çevre dostudur diyebiliriz.

Tek kullanımlık plastik ürünler sağlığa zararlımıdır?

Ürettiğimiz tüm tek kullanımlık bardak, kadeh ve tatlı kapları polistiren ve polipropilen hammaddelerin gıdaya uygun tiplerinden üretilmektedir. Tüm ürünlerimize ait Intertek test raporlarını sitemizde bulabilirsiniz. Tek kullanımlık bardak gibi ürünlerde satın alma yaparken sertifikalara sahip ve bakanlık izinlerini almış kurumsal firmalardan almaya gayret ediniz.

Kırılmaz bardaklarınız yıkanabilirmi?

Evet Rubikap marka kırılmaz polikarbonat ve tritan bardaklar yıkanabilir ürünlerdir. Endüstriyel veya ev tipi bulaşık makinelerinde üretilmesini önermekteyiz. Ürünler kullanım şartlarına göre 2000 ile 3000 yıkama arası dayanıklılık göstermektedir.